• Értesítés az oktatásról 2020. október 26 - tól

Az oktatásügyi minisztérium  2020/17949:1-A1810   2020. október 23-án  kiadott határozata alapján  2020. október 26-tól visszavonásig megszakítja az oktatást a felső tagozaton ( az 5. – 9. évfolyamokban).

A 2020.október 26-tól visszavonásig a  meghirdetett válsághelyzet ideje alatti tanítással kapcsolatos információk:

a)      az alsó tagozaton  a megszokott módon  folyik továbbra is a tanítás az új órarend szerint,

b)      a felső tagozat tanulói távoktatásban folytatják tanulmányaikat a már kiosztott órarend szerint

- a tanítás 8:00-tól 12:25-ig fog tartani,

- az órarendben nem feltüntetett órákat is megtartjuk (angol nyelv, történelem, földrajz, biológia, fizika, kémia, stb.), esetenként csökkentett óraszámban.

Tisztelettel kérem a szülőket, hogy kísérjék figyelemmel a gyermekük tanulmányait és biztosítsák a tanuláshoz szükséges feltételeket! Minden szülőnek újra elküldtük az Edupage oldalra való bejelentkezési kódot.

1. A távoktatás az Edupage, a ZOOM, a Discord és a  Messenger segítségével valósul meg.
            2. A tanuló részvétele a távoktatáson kötelező.
            3. A tanuló köteles részt venni minden tanórán, teljesíteni a pedagógus utasításait, rendszeresen kidolgozni a feladatokat, saját névvel kamerával, mikrofonnal bejelentkezni az órákra és a segédeszközöket előkészíteni, amelyekre szüksége lesz (füzet, könyv, szótár, számológép stb).
            4. Abban az esetben, ha a tanuló nem dolgozik rendszeresen, nem teljesíti a pedagógus utasításait,  erről a szülő és az osztályfőnök értesítést kap a pedagógustól.
            5. Ha a tanuló betegség miatt vagy egyéb akadály  miatt nem tud részt venni a tanítási órákon a törvényes képviselő kötelessége erről értesíteni az osztályfőnököt.
            6. Ha a tanuló rendszeresen nem vesz részt a tanítási órákon az adott tantárgyból vizsgáznia kell.

Az alsó tagozat tanulóinak lesz ebéd és biztosítjuk a napközit is.

Az őszi szünet megváltozott időpontjai a 2020/2021 tanévben:

2020.október 30. (péntek) és november 2. (hétfő), valamint 2020. november 6. (péntek) és november 9. (hétfő).

A Szülői Szövetség tagdíját majd az iskolába való visszatérés után kérjük megtéríteni!

Kívánok mindenkinek jó egészséget, kitartást és sok türelmet!

az iskola igazgatója

• Szülői Szövetség

A Szülői Szövetség vezetőségének döntése alapján a 2020/2021 tanévre a tagdíj tanulónként 10 € lesz.

Ha iskolánkba egy családból 3 gyermek is tanul, akkor a harmadik után a szülő nem fizet.

Kérjük, hogy a tagsági díjat 2020. november 30-ig juttassák el az osztályfőnököknek! Mivel a szülők a járványhelyzet miatt még mindig nem járhatnak be az iskola épületébe, kérjük, hogy a pénzt a tanulóktól küldjék el!

Köszönettel: Koháry Veronika és Gyurász Szilvia

• Figyelem!

A Szlovák kormány és az iskolaügyi miniszter határozata alapján a holnapi naptól, 2020. 10. 12-től, a szájmaszk viselete az alsó tagozatosoknak is kötelező az oktatás során!

A szájmaszk viseletéért a törvényes képviselő felel, így a használat elmulasztásáért a felelős szervek a szülőket büntetik.

Tisztelettel kérek mindenkit, hogy gyermekeiket figyelmeztessék a szájmaszk viselésére!