• Középiskolai felvételi

• Kedves kilencedikesek, tisztelt szülők!

Az iskolaügyi miniszter határozata alapján a közéiskolai felvételi egy kritériumrendszer alapján fog történni. A következő kritériumok alapján fognak pontokat kapni a jelentkezők: 1. a tanulmányi eredmények a 8. évvégi bizonyítványban és a 9. félévi bizonyítványban, 2. ha a diáknak az utolsó három évben tiszta egyes bizonyítványa volt, 3. ha 8.-ban vagy 9.-ben tantárgyi olimpiászon vett részt és a járási vagy kerületi fordulóban benne volt az első 5-ben.

A jelentkezési lapokat iskolánknak kell elküldenie a középiskolákba, ezért 2020. május 6-án, szerdán, reggel 8:30-tól 10:00-ig várjuk KÖTELEZŐEN a kilencedikeseket, hogy aláírják a jelentkezésüket, melyet max. 2 iskolába adhatnak be. A miniszter rendelete alapján sem a szülői, sem az orvosi aláírás nem szükséges.

Ha a vidékiek az adott időpontban nem tudnak megjelenni, akkor kérem hívjanak a +421 945 452 646-os telefonszámon, vagy egyeztessenek Volkovics tanító nénivel.

Ha megkapják a szülők a felvételről az értesítést, akkor kötelesek lesznek 2020.június 4-ig küldeni a középiskolának egy nyomtatványt, hogy gyermeke megkezdi-e az adott intézményben szeptemberben a tanulást. Az ehhez szükséges nyomtatvány megtalálható a minisztérium honlapján: www.minedu.sk. Aki ezt nem tudja elkészíteni, kérem hívjon!

• Beiratkozás a 2020/2021-es tanévre

Értesítem a jövendőbeli elsőseink kedves szüleit, hogy honlapunkon az "Iskolánkról" címszó alatt a Dokumentumok-ban megtalálják a beiratkozási kérvényt, a Rákóczi Szövetség ösztöndíj igénylőlapját, valamint a szülőkhöz írt levelüket.

Kérem Önöket, hogy töltsék ki a kérvényt és az igénylőlapot (nem kell őket aláírni, elég kitölteni) és küldjék el őket 2020. április 19 - ig az iskolánk e-mail címére: zsmvinica@gmail.com.

Az adatlapokat majd az iskolai oktatás megkezdése után írják alá és csatolják az anyakönyvi kivonatok másolatát. A halasztást kérőknek legkésőbb egy hónapon belül a tanítás megkezdése után be kell nyújtaniuk az illetékes nevelési tanácsadó nyilatkozatát.

Aki technikai okok miatt nem tudja a dokumentumokat otthon kitölteni, azt kérem hogy személyesen jöjjön el iskolánkba és ott töltse ki az adatlapokat (ha lehet szintén legkésőbb április 19-ig). Mivel az épület zárva van, kérem hívjanak fel a 0945 452 646-os telefonszámon, hogy időpontot egyeztessünk.

Mindenkinek jó egészséget kíván az iskola igazgatónője:

• Tankönyvek

• Kedves gyerekek!

Akinek szüksége lenne néhány tankönyvére, amit az iskolában hagyott, 2020.4.2-án, csütörtökön, megállhat értük reggel 8:30 és 9:30 között. Természetesen a higiéniai előírások betartásával!

Ha valaki komoly oknál fogva nem tud jönni holnap, az hívjon fel a 0945 452 646-os telefonszámon és egyeztetünk új időpontot!